Яким буде рівень інфляції у наступні 3 роки: прогноз

Мінекономіки опублікував прогноз інфляції на наступні 3 роки

Міністерство розвитку економіки прогнозує, що у наступні три роки рівень інфляції в Україні стабільно знижуватиметься. При цьому у Кабміні прогнозують два варіанти – базовий і більш оптимістичний. Тут усе залежить від рівня інвестицій в українську економіку. Об этом сообщает mobus.in.ua со ссылкой на СМИ.

Обидва прогнози на своїй сторінці у фейсбуці опублікував міністр розвитку економіки Тимофій Милованов.

Важливо: Середня зарплата в Україні зростатиме: прогноз до 2022 року

Базовий прогноз інфляції:

  • 5,5% – 2020 рік;
  • 5,3% – 2021 рік;
  • 5,1% – 2022 рік.

Оптимістичний прогноз інфляції:

  • 5,8% – 2020 рік;
  • 5,0% – 2021 рік;
  • 5,0% – 2022 рік.

Різниця між базовим та оптимістичними прогнозами у рівні інвестицій в економіку. В оптимістичному сценарії на 3 мільярди більше зовнішніх інвестицій,
– пояснив міністр.

Цікаво: Офіційно найвища середня зарплата по країні в Маріуполі: інфографіка

Для того, щоб реалізувався оптимістичний сценарій потрібен кращий бізнес клімат, відсутність корупціі у владі та на місцях, працездатна судова система та реформи, зокрема, ліберальний ринок землі та приватизація.

"За оптимістичного сценарію інфляція буде трошки вищою у перший рік – на 0,3%. Внаслідок збільшення активності через інвестиції. А в наступні роки інфляція буде трошки нижчою – на 0,3% та 0,1% відповідно. Це відбудеться внаслідок збільшення виробництва та доданої вартості в економіці – після того, як запрацюють інвестиції", – Тимофій Милованов.

Що таке інфляція?Інфляція – це, фактично, знецінення грошей. Вона проявляється зі зростанням загального рівня цін на фоні зниження купівельної спроможності грошей. Тобто, коли за одні і ті ж гроші у різні періоди можна купити різну кількість товару.


Джерело статті: “http://24tv.ua/yakim_bude_riven_inflyatsiyi_u_nastupni_3_roki_prognoz_n1230497”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя