Верховна Рада зберегла фактичну недоторканність депутатів та частину “правок Лозового” | Версії | новини та розслідування

Результат пошуку зображень за запитом "вру 2019" Об этом сообщает ukr-time.in.ua со ссылкой на СМИ.


Депутати залишили чинним фактичну депутатську недоторканність, незважаючи на скасування її в Конституції. Раніше комітет “викинув” всі норми, які цього стосувалися. Допоки норми щодо недоторканності будуть в КПК, Національне антикорупційне бюро (НАБУ) та Державне бюро розслідувань (ДБР) не зможуть обшукувати та прослуховувати народних депутатів без їхнього ж рішення.


“З такими змінами до КПК, НАБУ не зможе прослуховувати та обшукувати депутатів без 226 голосів у Раді. Тобто скасування недоторканності в Конституції було популізмом і наразі нардепи не готові віддавати свій імунітет, хоча обіцяли це своїм виборцям”, — коментує голова правління Центру протидії корупції Віталій Шабунін.


Також депутати залишили в чинній редакції “правки Лозового”, якими залишаються в силі обмеження строків досудового розслідування, пишуть Версії з посиланням на ЦПК


Це значно ускладнює розслідування, особливо складних економічних та корупційних злочинів. Крім того, значний час в таких випадках займають експертизи та отримання відповідей на запити від міжнародних правоохоронців. Все це унеможливлювало дотримання строків, а продовжити строки можна лише в слідчого судді, який може відмовити і “злити півторарічну роботу слідчих”.


“З таким обмеженням розслідувати корупцію у вищих ешелонах влади майже неможливо. Вони обмежують слідство в строках 1,5 роки до оголошення підозри. Однак іноді 2 роки можна лише чекати на інформацію запитів на міжнародну правову допомогу. Депутати фактично лише закріпили свій імунітет на рівні КПК, хоча виборцям обіцяли його скасувати”, — додає Віталій Шабунін.


Окрім того, депутати залишили право скасовувати підозри через суд. Зауважимо, що це лише створює зайвий механізм затягування справи. Сенс підозри в тому, що під час її оголошення слідчий просто офіційно інформує особу про розслідування щодо неї. Ця ж особа може будувати стратегію захисту, знаючи, у чому її підозрюють.


З позитивного те, що депутати не підтримали правку, яка знищувала незалежну прослушку для Національного антикорупційного бюро.


Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!


Джерело статті: “https://versii.if.ua/ne-rss/verhovna-rada-zberegla-faktichnu-nedotorkannist-deputativ-ta-chastinu-pravok-lozovogo/”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя